Když změníš sám sebe, změní se svět kolem tebe.

 

 

 

 

Rekvalifikační kurz KOUČ - Transformační koučink 

 

 

Kurz je akreditován MŠMT (č. j. MSMT-4734/2021-4/152) a proplácen Úřadem práce. Absolvováním kurzu získáte rekvalifikaci na profesionálního kouče. Pokud se chcete vyškolit z důvodu vlastního seberozvoje, nikoliv rekvalifikace, budete také velmi vítáni. :-) Transformační koučink je zaměřen na hloubkovou práci na osobních i pracovních tématech. 

 

Leták ke stažení   Rekvalifikace kouč leták.pdf (374137)

 
Detailní informace ke stažení Info dopis výcvik koučů.pdf (1 MB)
 
 

Vyberte si ze dvou variant 15denního výcviku (127 hodin): dlouhodobý půlroční až roční výcvik nebo intenzivní variantu kurzu, který trvá zhruba 2 měsíce. Obě verze výcviku mají stejný obsah i počet hodin, jen pauzy mezi moduly jsou delší či kratší. Krátkodobý otvíráme průběžně pro uchazeče z Úřadu práce dle dohody a data intenzivních výcviků zde nevypisujeme. 

 
Pokud jste informace o výcviku koučů zjistili po zahájení kurzu, můžete nás oslovit na individuální výuku za stejnou cenu, nebo se připojit ke stávající skupině nebo individuální kombinaci účasti ve více skupinách dle vašich a našich časových možností. Termíny stanovujeme průběžně na základě poptávky ve všedních dnech nebo o víkendech. 
 
 
Dlouhodobý výcvik 15 dní - 5 třídenních modulů během půl roku

 

Tento kurz je určen pro všechny, kteří chtějí hloubkově pracovat na svém profesním a osobním rozvoji, naučit se koučovat a mít během výcviku dostatek prostoru na praxi mezi jednotlivými moduly. 5 třídenních modulů kurzu bývá většinou rozvrženo do období půl roku až rok dle časových možností účastníků a lektorů buď do prodloužených víkendů nebo všedních dní.

 
Intenzivní výcvik 15 dní během zhruba 2 měsíců
 

Tento kurz je určen pro uchazeče, kteří potřebují absolvovat kurz během krátké doby max. dvou měsíců, například z důvodu proplácení kurzovného Úřadem práce či jinou institucí, která požaduje absolvovat výcvik rychle. 15 školicích dní rozložíme individuálně do všedních dní a/nebo víkendů po dohodě s uchazeči a danou institucí. Tyto termíny na webu nezveřejňujeme, protože se týkají malých skupinek vzniklých na poptávku úřadů a firem.

 

Pokud se uchazeč hlásí v době, kdy neotvíráme žádnou skupinu a umožňuje-li to čas lektorů, je možný individuální studijní plán pro jednotlivce.

 
Bližší informace získáte na tel. +420 725 345 165.
 
 
Podzimní běh výcviku koučů 2022

 

1. modul   víkend 16. - 18. 9. 2022

 

2. modul   víkend 30. 9. - 2. 10. 2022
3. modul   víkend 21. - 23. 10. 2022
4. modul   víkend 11. - 13. 11. 2022

 

5. modul   víkend 9. - 11. 12. 2022
 
 
Letně-podzimní běh výcviku koučů 2022

 

Tento běh nemá určená data pozdějších modulů, protože je budeme rozhodovat s ohledem na přání přihlášených účastníků, aby jim vyhovovala data výuky, buď jen ve školním roce, nebo i o prázdninách, a podle toho bude výcvik s kratšími nebo delšími intervaly do září nebo až do prosince.

1. modul   víkend 20. - 22. 5. 2022

2. modul   víkend 3. - 5. 6. 2022

3. modul   dle dohody s účastníky 15. - 17. 7. nebo 12. - 14. 8. nebo 9. - 11. 9. 2022

4. modul   dle dohody s účastníky 12. - 14. 8. nebo 9. - 11. 9. nebo 18. - 20. 11. 2022
5. modul   dle dohody s účastníky 9. - 11. 9. nebo 9. - 11. 12. 2022 
 
 
Jarní běh výcviku koučů 2022
 
1. modul   víkend 4. - 6. 3. 2022
2. modul   víkend 18. - 20. 3. 2022 
3. modul   víkend 1. - 3. 4. 2022
4. modul   víkend 22. - 24. 4. 2022 
5. modul   víkend 10. - 12. 6. 2022
 
 
 
Zimní běh výcviku koučů 2022
 
1. modul   víkend 7. - 9. 1. 2022
2. modul   víkend 21. - 23. 1. 2022 
3. modul   víkend 11. - 13. 3. 2022
4. modul   víkend 8. - 10. 4. 2022 
5. modul   víkend 29. 4. - 1. 5. 2022
 
 
 
 
Pokročilé koučovací techniky pro absolventy našeho výcviku či kouče z jiných škol
 
víkend 14. - 16. 10. 2022 
 
Tento modul je určen všem našim absolventům z tohoto i z předchozích let a jiným koučům, kteří chtějí rozšířit své koučovací dovednosti o pokročilé techniky pro dosažení většího nadhledu klienta v řešené situaci a posílení schopnosti vidět systémová řešení a chápat vztahové souvislosti v probíraném tématu. Budeme využívat některé principy z konstelací.
 
 
Pokud jste informace o výcviku koučů zjistili po zahájení kurzu, můžete nás oslovit na individuální výuku za stejnou cenu, nebo se připojit ke stávající skupině nebo individuální kombinaci účasti ve více skupinách dle vašich a našich časových možností. Termíny stanovujeme průběžně na základě poptávky ve všedních dnech nebo o víkendech. 
 
 
 
 
Co se na výcviku naučíte
 • koučovat podle mezinárodních standardů ICF (International Coach Federation)
 • profesionálně provázet člověka jeho vnitřním i vnějším světem tak, aby si v sobě mohl udělat jasno, dokázal si utřídit pocity a myšlenky, určit priority a vykročit jednoznačně k cíli
 • stanovovat kvalitně cíle a převést druhého člověka od "problému" k pozitivnímu konstruktivnímu cíli
 • pomáhat druhým (i sobě) snáze se orientovat ve svém životě, vztazích, pracovních i osobních záležitostech
 • využívat koučovací techniky usnadňující rozhodovací procesy, díky nimž je člověk schopen se rychleji a bezpečněji rozhodovat
 • klást efektivně otázky  vedoucí k řešení témat s využitím mentálních a emocionálních technik
 • používat širokou škálu koučovacích nástrojů pro aktivaci mozku včetně neurolingvistických a vizualizačních technik, metody posilující pravou hemisféru a umožňující větší využití kapacity mozku
 • mapovat a zpracovávat emoce, pocity, signály těla, přesvědčení a hodnoty, na nichž lidé staví svůj život
 • vědomě přirozeně vytvořit vhodnou atmosféru a naladění s druhým člověkem, aby s vámi byl ochoten spolupracovat a otevřít se
 • dokázat lépe číst a rozkódovávat neverbální komunikaci druhých – umět snáze „přečíst“ celé sdělení člověka (vědomé i nevědomé)

 

 

Příklady, kde lze úspěšně uplatnit koučink 
 
 • všechny profese zaměřené na rozvoj lidských zdrojů - personalistika, školství a vzdělávání dospělých, mimoškolní aktivity a rozvoj mládeže
 • služby, poradenství, pečující a pomáhající profese - oblast sociální péče, advokátní služby, péče o zákazníky, trenérství, služby a poradenství v oblasti zdravého životního stylu
 • všechny obchodní profese a marketing
 • vedoucí pozice, při vedení projektů, týmů, lidí a obecně při spolupráci s lidmi
 • jako profesionální kouč v roli interního kouče ve firmách a organizacích nebo samostatně jako OSVČ

 

 

Jedinečnost tohoto rekvalifikačního kurzu
 
 • 20 let zkušeností v práci s klienty v poradně se promítne do obsahu a hloubky programu, který je obohacen o prvky z jiných metod a nabízí i koučovací využití nástrojů, s nimiž se jinak setkáte v terapeutických procesech
 • Jste-li přihlášeni na Úřadu práce, můžete si nechat rekvalifikační kurz plně uhradit Úřadem práce.
 • Tím, že cena kurzu je stanovena na třetinu běžné ceny koučovacích škol, je dostupnější i lidem, kteří by si agenturní výcvik nemohli dovolit. Navíc zde neplatíte DPH, můžete si platby rozdělit do splátek a máte příležitost získat slevu, když oslovíte a přivedete další účastníky.
 • Zájemci o komplexní znalosti mohou kombinovat kurz s výcvikem Rodinných a systemických konstelací nebo se naučit koučovat celé týmy v návazném kurzu Týmový koučink - viz záložka Kurzy.  
 


Vaše doporučení dalším účastníkům
 

Jelikož tento výcvik není standardně veřejně inzerován a šíří se osobními doporučeními, je zde prostor pro vás oslovit lidi, o nichž víte, že by pro ně mohl být přínosný a naplňující. V případě, že se celého výcviku zúčastní prokazatelně díky vám další lidé, které jsme neoslovili, dostanete za svou referenci za každého účastníka s doporučením od vás 5 000 Kč (po uhrazení všech závazků vás obou). Jinými slovy např. pokud díky vašemu doporučení přijde na výcvik 5 dalších lidí, máte svou účast za poloviční cenu, při 10 lidech od vás budete mít výcvik zdarma.

 

Cena kurzu KOUČ - Transformační koučink

 

Cena 9 870,- Kč za každý modul, celkem za celý výcvik 48 900 Kč je konečná a odpovídá zhruba jedné třetině standardní ceny běžných takto rozsáhlých koučovacích výcviků. Účast dalšího přímého člena rodiny nebo partnera je za 50% ceny (na to se nevztahuje odměna za doporučení). Zaplatit lze také formou postupných splátek. Nejsme plátci DPH.

 

Pokud jedinou překážkou v absolvování kurzu jsou pro Vás finance, neváhejte nás kontaktovat, pokusíme se s Vámi najít individuální řešení. 

 

Délka kurzu

- minimálně 125 vyučovacích hodin = 15 intenzivních výukových dní výcviku s lektory

- navíc mezi moduly individuální práce v malých skupinách a dvojicích dle zadání domácích úkolů a individuální práce s tréninkovými klienty pro dosažení potřebného počtu odkoučovaných hodin na závěrečné zkoušky

 

Na Vaše otázky o kurzu KOUČ - Transformační koučink Vám rádi odpovíme telefonicky nebo emailem. 
 
 

 

 

 

Výcvik Terapeutický koučink 

 

 
 
Termíny konání
1. modul   víkend 13. - 15. 5. 2022
2. modul   víkend 22. - 24. 7. 2022 
3. modul   víkend 4. - 6. 11. 2022
4. modul   víkend 2. - 4. 12. 2022 
5. modul   víkend 20. - 22. 1. 2023
 
 

Tento výcvik obsahuje 100 vyučovacích hodin s lektory a další individuální počet hodin tréninku mezi jednotlivými moduly. Po jeho absolvování a složení zkoušky budete schopni dobře provádět své klienty i sebe procesy spojenými s většími negativními emocemi, například se strachem, úzkostí, hněvem, frustrací, smutkem, ukřivděností, pocitem viny, a podobně. Celý výcvik je zaměřený na vnitřní transformaci, uzdravení starých bolestí a dávných i čerstvých zranění z původní rodiny, z výchovy, ze soužití s rodiči a sourozenci, ze školy, z partnerského života i ze situací spojených s rodičovstvím nebo zaměstnáním. Jedná se o hloubkovou práci na osobních i pracovních tématech s jednotlivci. Během kurzu si uděláte generální úklid ve svém životě. 

 
 
Co se naučíte

 

Procházet procesem od zkontaktování se s velmi negativními emocemi v těle, přes uvědomění si postojů a přesvědčení (často vybudovaných v dávné minulosti), kterými si brání žít spokojený šťastný život až k dosažení pozitivního náhledu, smíření, odpuštění, zklidnění a ideálně postupně k pocitu vnitřního míru a životní spokojenosti.

Provázet člověka jeho vnitřním i vnějším světem, utřídit si myšlenky, zpracovávat jeho pocity, přesvědčení, vnitřní motivace, hodnoty a osobní často nevědomé zákony,
na nichž staví svůj život a rozhodování.

Pomáhat klientovi dostat se i k obsahům jeho psychiky, které už nejsou na vědomé úrovni, k dávným potlačeným či zasunutým negativním zkušenostem, bolestem a prožitkům, zpracovat je a v maximálně možné míře uzdravit to, co je třeba uzdravit pro vyrovnaný pohodový život celistvého intergrovaného člověka.

Pomoci klientovi udělat si v sobě jasno a vykročit k cíli dle své volby tak, aby se lépe orientoval ve svém životě, vztazích, pracovních i osobních záležitostech.

Používat různé psychologické nástroje a postupy pro větší aktivaci mozku včetně neurolingvistických a vizualizačních technik, metody posilující pravou hemisféru a umožňující lepší využití kapacity mozku a přenastavovat mozek na pozitivní výsledky a přání pomocí vizualizace a meditace.

Vytvořit vhodnou atmosféru naladění s druhým člověkem pro získání důvěry a hlubšímu otevření se i s citlivými a intimními tématy, o nichž běžně s lidmi nemluví.

Klást efektivně a zároveň jemně a citlivě otázky, které povedou k zvědomení pozadí, souvislostí a příčin aktuálních problémů a témat, které klient řeší, k posílení sebedůvěry, sebehodnoty a zdravému vztahu ke světu a svému okolí.

Umět zpracovávat emoce, pocity a některé signály těla u sebe i u klientů a dokázat lépe číst a rozkódovat neverbální komunikaci druhých – umět snáze „přečíst“ celé sdělení člověka (vědomé i nevědomé) a umět na to reagovat.

 

Cena, podmínky a délka výcviku Terapeutického koučinku je stejná jako u rekvalifikačního výcviku Transformačního koučinku.
 
 
 
 
 

 

Kurz Partnerský a rodinný koučink - jak pracovat s páry a rodinami 

 

 
 
Termín konání
 víkend 23. - 25. 9. 2022
 
 
Co se naučíte

 

Kurz je učený koučům a studentům koučinku, kteří se chtějí naučit koučovat partnerské páry v různých fázích vztahu a rodinné příslušníky jedné rodiny. Ukážeme si, jak můžete své dosavadní znalosti a dovednosti v koučinku uplatnit při sezení, kde je přítomen více než jeden člověk, kdy je nutné věnovat pozornost zároveň dvěma a více lidem, kteří jsou spolu často v konfliktu nebo rozporech. Dozvíte se, jaké techniky lze použít na situace z partnerského a rodinného života. 

 

 

Cena, podmínky
 
10 000 Kč za kurzovné, ubytování je zdarma, stravování bude upřesněno dle aktuálního vývoje cen potravin - zhruba 130 Kč za jídlo (celkem 520 Kč za 2 obědy a 2 večeře), obě snídaně si každý přiveze své.
2. modul 25. - 27. 8. 2017

Vyhledávání

Kontakt

Mgr. Zorka Pekařová (Rossmannová) +420 725 345 165